www.sevko.pl

 

Lukáš „Masta“ Jirkovský vs. Pavel Šiška

BOX, 4x3 minuty, +91 kg

Značně očekávaný zápas známé tváře na scéně bojových sportů, Masty Jirkovského. Podpora publika rozhodně na jeho straně, to je znát již z nástupovek.

Oproti předchozímu zápasu jasné (a předvídatelné, vzhledem k váze) zpomalení tempa. Borci to zpočátku pojímají hodně takticky. Šiška kráčí vpřed, Jirkovský si hlídá obranu. Během prvního pokusu o nápor si ale Šiška něco udělá s rukou, signalizuje rozhodčímu pochroumaný loket levačky a je počítán. To srazilo náladu publika téměř na nulu, naštěstí ale Šiška zvládá pokračovat. S levačkou ale ve zbytku kola rozhodně moc nepracuje a první je tak jasně Jirkovského.

Jirkovský si Šišku v druhém metodicky rozebírá a trvá jen necelou minutu, než je tu první počítání, Šiška hodně inkasuje zvlášť když povoluje a nekryje si hlavu. Jirkovský jde pěkně tělo hlava a kolo už je zcela v jeho režii. Je uvolněný, v klidu, Šiška naopak zjevně v krizi.

V třetím kole už pak zhruba po minutě přichází další nevyhnutelné počítání a zápas je odmáván. Na tak očekávanou záležitost trochu škoda, protože zde bude velký otazník nad tím, jak moc byl Šiškův výkon ovlivněn zraněním z úvodu zápasu. Jirkovský nicméně velmi „zkušené“ vystoupení.

Vítěz: Lukáš Jirkovský (TKO), 3. kolo

 

Jan Rudolf vs. Nemanja Skorič

Full MT, 3x3 minuty, -70 kg

V úvodních momentech zápasu sice Skorič celkem rychle a zdařile uniká vzad před útoky Rudolfa. Jenže jakmile ho Rudolf jednou náporem dostane na provazy, je konec. Rudolf rozjede ukrutnou loktovačku, mimo klasických zvládne poslat i minimálně jeden ostrý shora a Skorič se kácí k zemi. Má rozseklou hlavu a i jeho roh mu radí, aby už raději nevstával, takže je dobojováno.

Jan Rudolf (TKO), 1. kolo

 

Pepa „Gorila“ Král vs. Lovro Vrkič

MMA, 3x5 minut, -74 kg

Králův početný fanklub je v hledišti po celé hale parádně vidět, mají na sobě zářivě oranžová trika, takže skalní fandy skutečně zmerčíte na první pohled. Hala jinak už prakticky plná až na sem tam nějaké místečko.

Král chce hned od začátku Vrkičovi na tělo. Ten ho sice prvních dvacet vteřin odráží dlouhými údery, ale pak už se mu Král dostane na tělo a strhává ho dolů. Vrkič kontruje obrannou gilotinou a ačkoli se z ní nakonec Král dostane, musí kvůli tomu obětovat pozici a zápas se vrací do postoje. Král znovu hned Vrkičovi na tělo, klinč u pletiva. Vrkič chvíli double leg brání, ale pak je podtržen. Half guard u provazů, Král lehčí GNP. Pak se zdvihá a stíhá dvě větší bomby, než se vrací dolů do half guardu. Pár loktíků, Král aktivně loví anakondu. Vrkič se nakonec zamknout nenechá, ale Král mění pozici a hrozí north-south. Z toho také nic není, tak dává další GNP, ale Vrkič se osvobodí do postoje. Král mu ani teď nedá prostor, znovu ho strhává na zem a hrozí tentokrát gilotinou shora na polosedícího Vrkiče. Ani tu ale do konce kola nedotáhne, první je ale Královo.

Druhé zahájeno rovnou klinčem, borci si vymění pár kolen, ale víc tlačí Král který opět strhne Vrkiče na zem. Vrkič zkouší aktivní guard, ale je odražen a Král opět kontroluje pozici shora. Side control. Král se znovu snaží najít pozici na škrcení. North south. Návrat na side control a Vrkič poprvé na moment nabízí záda. Král záda chce, ale Vrkič se mu zvládne vysmeknout a stáhne Krále zpět do half guardu. Pár úderů shora, návrat zpět dolů. Král dál válcuje, Vrkičovi dochází nápady a začíná být výrazně pasivnější. Král několikrát alternuje mezi pozicemi, průběžně se ale snaží odchytit Vrkičovi krk. V úplném závěru ještě Král zkouší kimuru, ani to ale nevyjde, druhé je sice také jasně jeho, do rohu už ale putuje hodně vyčerpaně.

A je to tak, Vrkič ušetřil do třetího výrazně víc sil. Je to znát, Královy údery už jsou hodně tahané a pokusy o klinč už si daleko čerstvější Vrkič pohlídá, takže Krále ztrestá řadou úderů – a když už si jde vyšťavený Král pro hodně signalizovaný poraz, natlačí ho sprawlující Vrkič pod sebe. Král už na zemi nestíhá reagovat, Vrkič si ho osedlá – a sérií GNP úderů donutí rozhodčího zápas odmávat – Královi už skutečně nezbyly žádné síly, takže stopka zcela správná. Velká škoda.

Lovro Vrkič, TKO (GNP), 3. kolo

 

Vladimír Říha vs. Giorgi Ungiadze

BOX, 6x3 minuty, -69 kg

Ungiadze od začátku kráčí vpřed a ačkoli Říha občas z ústupu trefí něco tvrdšího, Ungiazdemu se tlak rozhodně vyplácí a v přestřelkách nakrátko u provazů dominuje. První bez debat Ungiadzeho, který si to pěkně hlídá, občas nechá Říhu vystřelit a pak mu tam sází kombinace.

Ungiadze si celkem přesvědčivě kontroluje i druhé kolo, Říha tráví většinu času zády u provazů. Je pravda s kontry aktivnější než v prvním kole a Ungiadze nerozjede žádný opravdu drtivý nápor, přesto ale vývoj zápasu určuje Ungiadze.

Třetí sleduje v zásadě naprosto stejný model, nicméně Ungiadze se začíná s útoky drobátko váhat, zatímco Říha zpřesňuje a boduje čím dál víc. Já mám sice stále mírnou převahu Ungiadzeho (případně remízku), kolega vedle už ale přisuzuje kolo Říhovi za přesnost a aktivitu, vývoj zápasu se očividně láme.

Říha už se takticky přizpůsobil a zápas postupně otáčí. Nastavené trendy nicméně platí stále, stylisticky je to pořád to samé, jde jen o to, kdo se víc prosadí. Což byl v tomto kole už Říha.

Máme tu páté kolo a je to opět kopie kol předchozích, Ungiadze ale podle všeho začíná zpomalovat – a to rozhodně víc než Říha. Často si dojde na kontaktní vzdálenost a pak jakoby neví co dál, zatímco Říha aktivně kontruje a nedovoluje mu rozjet žádné kombinace – Ungiadze se omezuje na dvoj-troj kombinace, což už nestačí na to, aby Říhu dostal skutečně pod tlak.

V posledním kole žene Říhu vpřed hlavně sektor A, kde má početnou fanouškovskou základnu. Tady už je zjevné, že má Říha víc sil a některé z výměn už probíhají i uprostřed ringu a ne jen u provazů. Říha ale už úderově rozhodně aktivnější a jde si pro takticky dobře uhranou výhru.

Vladimír Říha, na body

 

Daniel Škvor vs. Jiří Havránek

K-1, 3x3 minuty, -94 kg

Havránek zahajuje dvakrát kopem na žebra, Škvor odpovídá ještě o něco tvrdším lowkickem. Škvor by radši boj zblízka, Havránek je spokojenější zdálky i když zhruba v půli kola se to láme a Havránek si naopak začíná chodit do klinčů. Solidní první kolo z obou stran.

V úvodu druhého Havránek kontrem drobátko nahulí Škvora, ten se na něj ale zvládne zavěsit a vyhne se tak počítání. Vzápětí se ale probere a jede se dál jakoby nic. Škvor naopak přidává na tvrdosti a začíná Havránkovi místy pěkně zatápět. Havránek má v poslední minutě už místy docela namále, druhé je Škvorovo.

Vývoj zápasu je v posledním jasně u Škvora, nekompromisní nástup a Havránek putuje k zemi (ačkoli dostal skvělou instrukci „soustřeď se a vymrdej s ním“) už v první půlminutě. Škvor pak míjí naskočené koleno a Havránek se drobet vzpamatuje (jeho roh několikrát reklamuje údery do zátylku), Škvor mu pak pošle jeden hodně zjevný a je pak i ofiko napomínán. To už ale ničemu nezabrání, protože během dalšího náporu putuje Havránek k zemi a ačkoli není zjevné, zda to byl přímo úder nebo podklouznutí, způsob jakým Havránek bruslí po návratu na nohy tuto otázku vzápětí vyjasňuje a zápas je odmáván.

Daniel Škvor, TKO, 3. kolo


 

Jiří „Aplík“ Appeltauer vs. Strahinja Peranovič

Full MT, 5x3 minuty, -72,5 kg

Tradičně rozvážný MT začátek, Aplík v prvním hodně s přehledem, zatím si žádný z borců očividnou převahu neudělal.

Peranovič v druhém sodlině okopává žebra, nicméně vývoj zápasu se zatím na žádnou stranu přesvědčivě nepřiklání, každý z borců má něco.

Peranovič zahájí třetí radikálně a háže Aplíka k zemi. Ten se mu odvděčí kopem do zakázaných území, ale Peranovič je naštěstí schopen pokračovat velmi brzy. A také se začíná prosazovat v klinčích – koleny i lokty. Zbytek kola ale opět dosti vyrovnaný.

Zahájení čtvrtého se trochu oddaluje, protože Aplík hned z prvního útoku inkasuje do rozkroku. Ani tentokrát to ale naštěstí není na dlouho. Peranovič je ale v klinčích už zjevně úspěšnější, prokládá to obzvlášť razantními koleny a Aplík má na čele fešnou bouli. Peranovič jinak vypadá lážo plážo – pouští ruce, vypadá že nemůže – ale je to jen zdání a když dojde na lámání chleba, zásahově prostě boduje víc, Appeltauer místy zbytečně vyčkává.

V posledním kole už oba borci zjevně hodlají spálit zbytek ušetřených sil a tak se fight poměrně dramatizuje. Peranovič posílá pěkný highkick když má Appeltauera v provazech a tempo se zvyšuje. Appeltauer to zbrzdí dvěma lehčími zápasy do rozkroku (podruhé už Peranovič drobátko zuří), ale i tak do toho Peranovič v závěru prostě šlape víc. Appeltauer v závěru parádní frontkicky na hlavu, ale pak je ještě hozen k zemi. Oba borci si ale zápas užili a hned po zápase si vzájemně vzdávají úctu.

Strahinja Peranovič, na body


O pauze proběhla dražba ve prospěch Klokánka, na třech předmětech vydraženo celkem 66 tisíc veřejně + 100 tisíc od nejmenovaného sponzora. Též proběhlo představení jednotlivých borců Box Clubu BigBoard, kteří budou hájit české barvy v německé boxerské lize (a to již v sobotu).

 

Martin Šolc vs. Ivan Brkljaca

MMA, 3x5 minut, -93 kg

Brkljaca si jde rovnou pro klinč, ale Šolc si vzdálenost pohlídá a ztrestá ho sérií háků a zvedáků. Brkljaca se znovu snaží o poraz, ale je odhozen a Šolc mu okamžitě posílá kop na hlavu, který naštěstí trefuje jen rameno, jinak by byl na diskvalifikaci, nejsme v Japonsku :). Brkljaca jde ale k zemi a Šolc mu nakládá nějaké to GNP než se Brkljaca vrátí do postoje. Brkljaca pak zatlačí Šolce do rohu a narve mu koleno do rozkroku což si vyžádá delší pauzu. Horší je, že má Šolc taky rozseklou holeň – a navíc i hroznou ránu zespodu na chodidle – musel někde šlápnout na nějaký střep, rána má pár centimetrů na délku. Šolc je chvíli ošetřován, což je popravdě proti MMA pravidlům, ale stejně to ničemu moc nepomůže, protože má nohu celou zakrvácenou a jede se dál. Rozpoutá se strašlivá přestřelka, Šolc ví, že s takovým krvácením už nemá moc času a tak do toho šlape co se dá. Publikum je ve varu, technika jde z okna, řežba z obou stran ukrutná a Šolcovi se risk rozhodně vyplatí - podaří se mu Brklacu skolit k zemi. Brkljaca sice vzápětí proti stopce vehementně protestuje, s výsledkem už ale nic nenadělá.

Martin Šolc, KO, 1. kolo 


 

Anatoli Hunanyan vs. Gary Abajyan

BOX, 6x3 minuty, -74 kg

Tolja v prvím bojuje převážně z ústupu, zato s velkým přehledem. To pokračuje i v druhém kole. Abajyan se ho sice snaží gesty vyhecovat, ale Hunanyan se na něco takového nechytí, usmívá se a jede si dál to svoje. Třetí opět v režii více bodujícího Hunanyana který si hlídá tempo a má zápas pod kontrolou. Abajyanovi sice v jednu chvíli projde pěkný hák který na moment Hunanyanovi úsměv ze rtů sundá, ale netrvá dlouho a zápas má Hunanyan opět pod kontrolou. Což potvrzuje i ve čtvrtém kole, takže z toho začíná dělat šou - v čemž mu ale Abajyan zdatně sekunduje a i on se snaží svou snahu divákům pořádně prodat. Páté podle stejného vzorce, Abajyan ví, že je pozadu, ale zkouší alespoň bavit publikum, takže se v ringu místy usmívají oba a probíhá vzájemné hecování. V šestém už se nic nemění, Hunanyan hlídá převahu a dokráčí k pohodlnému vítězství.

Anatoli Hunanyan, na body

 

Onřej „Spejbl“ Hutník vs. Toni Milanovic

K-1, 3x3 minuty, -95 kg

Hala už se kupodivu zase o něco vyprázdnila, ačkoli časově jsme na tom zatím dobře (k půlnoci se ještě neblížíme). 

Souboj Hutník - Milanovic každopádně v průměrném tempu. Hutník vypadá o něco tvrdší, ale čistých zásahů tam zas až tolik není. V druhém Hutník přidává na aktivitě, posílá toho víc a tvrději, zajímavá jsou zejména občasná našlápnutá kolena a kopy někam nahoru. Třetí si také Hutník pohlídá a i zde končí s mírnou setrvalou převahou.

Ondřej Hutník, na body

 

Martin Gaňo vs. Piotr Nakonechny

K-1, 3x3 minut, -70 kg

Stejně jako v prvním zápasu večera i v tom posledním oba borci od začátku nasazují parádní tempo. Jde o velmi slušnou řežbu stylu rána za ránu. Oba do toho dobře šlapou i v druhém kole, Nakonechny se ale začíná o něco víc prosazovat v klinčích a obecně při práci zlízka, zejména pak koleny. Tempo zůstává parádní i ve třetím kole (jak se na hlavní zápas večera sluší) a rozhodně to nebude úplně jednoduché na bodování. Rvavý výkon z obou stran, osobně bych se asi přikláněl spíše k Nakonechnymu který do toho možná přece jen šlape trochu víc. Rozhodčí si nakonec nejsou jistí a posílají výkon projistotu do EXTRAROUND (to jsem si nemohl odpustit :) (což Gaňo nečekal a už měl napůl sundané rukavice). Nakonechny ale naopak výhru chce hodně a hned v úvodu extra kola si své vítězství pečetí parádní otočkou na žebra ze které už se Gaňo nevzpamatuje a která tak symbolicky ukončila celý podařený galavečer.

Piotr Nakonechny, TKO, extra kolo


 

OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY:

 • vítěz: Pavel Pupena, poražený: Marek Červinka – na body

 • vítěz: Lukáš Jirkovský, poražený: Pavel Šiška - TKO, 3. kolo

 • vítěz: Jan Rudolf, poražený: Nemanja Skorič – TKO, 1. kolo

 • vítěz: Lovro Vrkič, poražený: Josef Král - TKO (GNP), 3. kolo

 • vítěz: Vladimír Říha, poražený: Georgi Ungiadze – na body

 • vítěz: Daniel Škvor, poražený: Jiří Havránek – TKO, 3. kolo

 • vítěz: Strahinja Peranovič, poražený: Jiří Appeltauer – na body

 • vítěz: Martin Šolc, poražený: Ivan Brkljaca - KO, 1. kolo

 • vítěz: Anatoli Hunanyan, poražený: Gary Abajan - na body

 • vítěz: Ondřej Hutník, poražený: Toni Milanovic - na body

 • vítěz: Piotr Nakonechny, poražený: Martin Gaňo - TKO, extra kolo

 
//console.log('booker.js'); var thisScriptName = 'booker.js'; var scripts = document.getElementsByTagName('script'); var currentScript; for (var i = 0; i < scripts.length; i++) { if (scripts[i].src.indexOf(thisScriptName) != -1) { currentScript = scripts[i]; break; } } var scriptURL = currentScript.src; //console.log(scriptURL); var ts_root_url = extractHostname(scriptURL); document.write(''); function extractHostname(url) { var hostname; var protocol = 'https:'; if (url.indexOf("//") > -1) { hostname = url.split('/')[2]; protocol = url.split('//')[0]; } else hostname = url.split('/')[0]; hostname = hostname.split(':')[0]; hostname = hostname.split('?')[0]; return protocol + '//' + hostname; }