SeVko Kolaz G

Vitaliy Bojko vs. Patrik Glézl

Box, 3x3 minuty (aiba rules)

Glézl zkouší tlačit od samého začátku, ale Bojko je zjevně spokojený s kontrováním z ústupu, bojuje s parádním přehledem a i v ústupu rozhodně určuje tempo zápasu. Glézl nicméně čas od času některým z útoků parádně zasáhne čímž zápas slušně dramatizuje a kolo hodně srovnává. Po prvním je s čistými zásahy i drobátko napřed, Glézl se v obraně zkrátka občas nechá pěkně zaskočit.

Začátkem druhého si oba dávají pěknou přebíjenou na tělo. Role už jsou jinak jasně rozdělené, Glézl tlačí, Bojko kontruje a Glézl rozjíždí psychologické hry typu „to mi neublížilo.“ Bojko většinu času kontroluje, ale občas mu zkrátka některý z úhybů nevyjde a pak těžce inkasuje.

Ve třetím už je to drobátko špinavější, borci bojují víc nablízko, základní struktura fightu ale zůstává. Glézl tlačí, Bojko čtyři z pěti úderů uhne a pořeší, jenže ten pátý obvykle schytá celkem tvrdě. Na body tedy po třech akčních kolech vítězí agresivnější Patrik Glézl (na body)

 

Václav Pejsar vs. David Gegeshidze

Box, 6x3 minuty, +91 kg

V prvním se Pejsar zdařile valí vpřed, většinu času zabalený ve dvojáku se zabezpečenou obranou. Gegeshidzemu se kontrování příliš nedaří a první patří domácímu borci.

Druhé v podobném stylu, v závěru kola se to ale začíná lámat a Pejsarova taktika nese ovoce, z náporů začíná velmi tvrdě zasahovat a Gegeshidze postupně vadne.

Ve třetím už přichází zlom, Gegeshidzemu docházejí síly a tak ho Pejsar posilá dvakrát k zemi a potřetí už je Gegeshidze odmáván.

Václav Pejsar (TKO), 3. kolo

 

 

Daniel Škvor vs. Andrija Lekič

K-1, 3x3 minuty, -93 kg

Začátek hodně ostrý z obou stran ve vysokém tempu, Škvor se ale postupně prosazuje spíše útočením zdálky, ačkoli má Lekič hodně ostré logicky. Škvorovi ale projde jedna z kombinací (pravý hák), Lekič je nahulen a pod údery končí v počítání. V závěru kola si ho Škvor svačí, ale Lekič už první kolo ustojí, ačkoli dostává značně naloženo.

Lekič to v druhém hraje na hodně zabalený dvoják a Škvor se zkouší probourat skrz, což tak úplně nejde, Lekič brání dobře. Útočně se Lekič omezuje na občasné nápory delšími kombinacemi, většina kola ale jasně patří Škvorovi.

Škvor má ve své režii i třetí kolo, hodně si drží vzdálenost, boduje zejména parádními push kicky a stvrzuje tak svou bodovou výhru.

 

Filip Macek vs. Stipe Brčič

MMA, 3x5 minut, -61 kg

Výměna kopů na úvod. Macek lowkick, Brčič highkick. Následuje minutka ostřelování zdálky, Brčič se víc drží základů a maličko víc boduje, většinu kombinací navíc zavírá roundhousem které Mackovi příliš nechutnají. Brčič nastupuje a náporem posílá Macka v rohu k zemi, ten ale upkicky drží vzdálenost a Brčiče k moc útokům nepouští. Brčič pořád zvažuje nástup, takže Macek v rohu na zádech stráví nejméně dvě minuty, což je hodně atypické.

Brčič zahajuje kolo několika velmi razantními kopy, Macek zkouší poraz, ale single leg z klinče mu nevychází. Brčič podkluzuje při jednom z highkicků, ale Macek je příliš daleko než aby stihl využít situace. Brčičovy kopy jsou i nadále nejlepší zbraň zápasu, Máca už dostává instrukce vzít zápas na zem. V závěru kola Macek inkasuje do rozkroku, trenéři mu radí naskočené koleno, ale místo toho zápas končí stejně jako v prvním kole, tedy Macek na zádech (shodou okolností ve stejném rohu) bránící upkicky nápory Brčiče.

Máca v úvodu třetího trefí jeden zdařilý kontr a dojde i na tolik vyžadované naskočené koleno, které Brčičovi zavaří, Brčič to ale svými kopy zdálky zvládne opět zpomalit a srovnat. Brčič z divokých výměn boduje několika strhy, Macek sice inkasuje pár kladiv na hlavu, ale pak vždy upkicky vyruší Brčičovy snahy o zakončení. Dramatický závěr ve kterém se to Brčič snaží ubušit a Macek boduje upkicky co to dá.

Vítězí Stipe Brčič (na body). 

 

Jan Rudolf vs. Marko Adamovič

K-1, 3x3 minuty, -70 kg

Rudolf v prvním kole jasně lepším borcem. Hlídá si tempo i vzdálenost, boduje delšími kombinacemi a celkově má zápas v paži, až ho trenéři brzdí aby to nepřehnal se sebevědomím. První kolo každopádně jasně Rudolfovo a tímhle tempem by to nemělo trvat tři kola.

V druhém výtečná štípaná, oba borci to tam posílají co to dá. Čistší a techničtější je ale bezesporu Rudolf, který si Adamoviče rozebírá při každé vhodné příležitosti.

Borci se s tím v úvodu třetího nemažou a léta to tam z obou stran. Převaha je ale jasně na straně Rudolfa. Závěr zápasu parádní štípaná, Adamovič to zkouší na poslední chvíli otočit naskočeným kolenem, ale zpomalující Rudolf sice zbytek kola ustojí, ale bodoví dávají remízu, takže následuje prodloužení fightu.

Extra kolo je tak výbornou přebíjenou z obou stran. Adamovič zkouší tlačit, ale Rudolf do toho hodně šlape. Závěr zápasu je vskutku epický, oba borci do toho dupou co se dá a v závěrečné přestřelce boduje hlavně Rudolf (k potěše domácích fans) a ten si nakonec odnáší i bodovou výhru ve čtvrtém kole. Zatím asi nejlepší fight večera, zejména díky strhujícímu závěru.

 

Tomáš Adámek vs. Giorgi Kandelaki

Box, 6x3 minuty, -79,6 kg

Adámek je od začátku zápasu zjevně lepším boxerem a kontroluje Kandelakiho tři kola na body. S přibývajícími koly mu naskakuje i jistota v kombinacích a Adámek to tak hraje jasně na jistotu. Výsledkem je pouze bodová výhra, ačkoli Adámek měl jasně i na finiš.

 

Matouš Kohout vs. Regian Eersel

Muay-thai, 5x3 minuty, -76,25 kg

Atraktivní zápas od samého začátku. Kvalitní přebíjená, ve které Kohout bere první kolo díky zvlášť podařenému zásahu v půli prvního kola který Eersel málem vůbec nerozchodí. Bodová převaha ale jasně na straně Kohouta, který jí udrží i po zbytek kol.

 

Eldar „Yakuza“ Rafigaev vs. Charles Andrade

MMA, 3x5 minut, -93 kg

Rafigaev hrál od začátku na jistotu, Andradeho sundával na zem celkem snadno a i v dalších grapplerských výměnách byl o krok napřed, což zúročil parádní pákou na kterou Andradeho nachtal v úvodu prvního kola. Andrale se sice snažil z páky dostat, nicméně po několika desítkách sekund ji Rafigaev utáhl a Andradeovi nezbylo nic jiného, než odklepat.

 

Lukáš Dvořák vs. Daniel Forsberg

Muay-thai, 5x3 minuty, -86,18 kg

Lukáš vyhrál na body. Dostal spoustu kolen. Hodně toho ustál. Dostal spoustu loktů. Dodržel taktitku a strategii. Forsberg mu otevřel pravé oko. Macháček dobře instruova a Dvořák se snažil držet instrukcí. Hodně rychlý, aktivní a tvrdý boj. Dvořák vítězí zaslouženě na body.

 

Ondřej „Spejbl“ Hutník vs. Toni Čatipovič

K-1, 3x3 minuty, -95 kg

Spejbl nastupuje a trefuje několik kolen. Je velmi aktivní v útoku. Obrana ale trochu zaostává a schytává několik háků. Čatipovič je nebezpečný v kombinacích a snaží se Hutníka udolat údery na hlavu. Hutník odpovídá náskočnými koleny aktivitou uprostřed ringu. Hutník jde pořád dopředu a na konci zápasu si zaslouženě dokráčí pro bodové vítězství.

 
//console.log('booker.js'); var thisScriptName = 'booker.js'; var scripts = document.getElementsByTagName('script'); var currentScript; for (var i = 0; i < scripts.length; i++) { if (scripts[i].src.indexOf(thisScriptName) != -1) { currentScript = scripts[i]; break; } } var scriptURL = currentScript.src; //console.log(scriptURL); var ts_root_url = extractHostname(scriptURL); document.write(''); function extractHostname(url) { var hostname; var protocol = 'https:'; if (url.indexOf("//") > -1) { hostname = url.split('/')[2]; protocol = url.split('//')[0]; } else hostname = url.split('/')[0]; hostname = hostname.split(':')[0]; hostname = hostname.split('?')[0]; return protocol + '//' + hostname; }